За інформацією операторів ринку, початок тижня, для пшеничного сектора світового ринку знову ознаменувався досить сильним зниженням. Поліпшення погодних умов в основних країнах-виробниках зазначеної зернової.  Російські пшеничні поля були зрошені довгоочікуваними опадами, що безсумнівно впливає на значне поліпшення стану зернових посівів.

Крім того, поліпшення врожайності зернової Австралії на тлі минулих дощів, також внесло свою лепту у формування глибокого знижувального тренда.

За підсумками торгової сесії в Чикаго 29 травня котирування на пшеницю знизилися ще майже на 3,4% ($ 8,54 за тонну) – до $ 241,31 за тонну проти результату попередньої сесії. Що стосується цін на європейську зернову, то тут на розвиток тренда також вплинуло поліпшення ситуації з посушливими погодними умовами в ряді країн ЄС. Однак трейдери все ж побоюються робити передчасні висновки, і чекають офіційних даних щодо прогнозу врожаю, що і привело до розвитку нейтрального тренда на майданчику MATIF. Торги знову завершилися на рівні попередньої сесії.

Що стосується південних регіонів США, то там поки що панує посуха. Місцеві фермери з нетерпінням чекають приходу опадів, які прогнозують вже на найближчі вихідні. Тим часом, стан зернової продовжує повільно, але вірно демонструвати погіршення. Трейдери висловлюють побоювання, що кількість опадів буде мінімальним, і надалі засуха тільки продовжить зміцнювати свої позиції в Канзасі і інших південних регіонах США.

АПК – Інформ