«Ціни, які існували раніше – 2500 грн. за тонну пшениці 2 класу, – вони вже давно несправедливі, і запланована ціна на зерно буде зовсім іншої. Ми змінили саму систему розрахунку ціни на зерно. За нашими аналітичними даними, які базуються і на інформації Чікагської біржі і внутрішніх трейдерів, прогнозована ціна по пшениці – це 190-200 доларів. Другою складовою є прогноз по долару», – сказав Андрій Радченко.

«Ми в своїх прогнозах ставимо більш вищій курс, вважаємо, що він буде більш ринковим, відповідно, виходячи з прогнозної ціни пшениці та курсу долара, ми збільшуємо розрахункову цифру за форвардними контрактами до 5000-5200 грн. за пшеницю третього та другого класу, відповідно», – додав голова фонду.

Також пан Радченко додав, що Аграрний фонд змінив і самі умови укладання контракту: якщо раніше фонд платив аграріям в три етапи, то тепер тільки в два етапи. За договорами, які були заключені раніше, фонд зробить доплату аграрним підприємствам.

«Аграрний фонд зацікавлений в тому, щоб аграрії вчасно передали зерно фонду, а не реалізували його третім особам за більш високу ціну, а нам повернули гроші, навіть зі штрафними санкціями», – зазначив пан Радченко.

Андрій Радченко також зазначив, що ПАТ «Аграрний фонд» буде формувати кінцеву ціну на зернові із застосуванням кореляції до курсу валюти.

«Сільгоспвиробник буде отримувати суму коштів у гривні, що відповідає певній кількості валюти на момент здійснення оплати», – зазначив пан Радченко.

Нагадаємо, що під час першого етапу форвардних закупівель 2015 року фонд уклав угоди на придбання 781 тис. тонн зернових, з яких 752 тис. тонн становили пшениця другого і третього класу. Загальний обсяг закупівель становитиме 1,2 млн. тонн зерна, отже фонд ще має укласти контракти на придбання більше 400 тис. тонн зернових.