Аграрний фонд України планує в квітні розпочати спотові закупівлі пшениці 2-3 класів і жита 1-3 класів урожаю 2011 року, повідомив заступник генерального директора фонду Ігор Якубович.
“Загальний обсяг фінансування закупівель за спотовими контрактами заплановано здійснити на рівні 5 млрд. грн, з яких на закупівлю зернових буде спрямовано близько 2 млрд. грн.”, – сказав він на прес-конференції.При цьому І.Якубович зазначив, що решту коштів буде спрямовано на закупівлю інших продуктів харчування, зокрема, сухого молока, вершкового масла і т.д.
За словами заступника гендиректора Аграрного фонду, спотові закупівлі будуть здійснюватися на Аграрній біржі “за цінами фіксингу, які встановлені на трьох попередніх біржових торгах”.
Він також зазначив, що крім спотових закупівель Аграрний фонд має намір проводити заставні та форвардні закупівлі зерна.
“Заставні закупівлі почнуться з 1 липня. І ми з задоволенням будемо використовувати вказаний механізм”, – сказав він.
За словами І. Якубовича, Аграрний фонд буде надавати аграріям позики під заставу зерна в розмірі 80% заставної вартості під процентну ставку не більше 8%.
В цілому по всім програмам Аграрний фонд має намір закупити близько 2 млн. тонн м’якої пшениці (1,29 млн. тонн в минулому МР), витративши на ці цілі близько 3,6 млрд. грн., зазначив І. Якубович.
При цьому він повідомив, що з усього обсягу закупленої пшениці Аграрний фонд має намір направити 300 тис. тонн на виробництво борошна, частина – на Аграрну біржу з метою продажу. Він також не виключив, що частина купленого зерна може піти на експорт.
І.Якубович також зазначив, що в держбюджеті на 2012 рік Аграрному фонду виділено 7,2 млрд. грн. на програму з формування державного інтервенційного фонду.
Як повідомлялося, Аграрний фонд з 30 березня починає державні форвардні закупівлі продовольчого зерна пшениці та жита врожаю 2012 року.

АПК-інформ