Інститут Адама Сміта провів перший міжнародний форум з питань агробізнесу в Російській Федерації, де зібрав представників влади, найпотужніших представників аграрного бізнесу РФ, сервісні компанії та створив перший у Росії майданчик для обміну досвідом та знаннями передових спеціалістів.

Вельми цікавим став перший день конференції, де обговорювалися питання розвитку аграрного бізнесу в Бразилії та Росії, а також проблеми, які можуть спіткати виробників, переробників, трейдерські компанії в обох країнах. Делегати конференції дізналися про принципи державного регулювання в Бразилії, основні проблеми, з якими стикаються фермери та експортери, а також про механізми, які вони застосовують для подолання негативних явищ.

Особливу увагу на конференції було приділено сфері державного регулювання в Російській Федерації та проведено порівняння з країнами СНД, Європи, Північної та Південної Америки. Учасники конференції звернули увагу на ефективне використання ресурсів та необхідність інвестицій у професіональний ріст кадрів. Багато експертів відзначали значну роль нарощування експорту з Росії та необхідності уважного державного регулювання цього, вкрай важливого для світового ринку, сектору.

У роботі форуму взяли участь і міжнародні експерти, які звернули увагу на рівень державної підтримки та регулювання аграрного ринку в Європі. Директор Департаменту Агробізнесу ЄБРР Жіль Мететаль у своїй промові, з-поміж експертної оцінки розвитку аграрного бізнесу в Росії, заявив: «В Україні відбувається велика кількість позитивних змін та зрушень як у державній політиці регулювання ринку, так і сам аграрний бізнес використовує передові технології. Все це сприяє його інтенсивнішому розвитку і вже сьогодні аграрні холдинги України є одними з найпередовіших у Східній Європі».

На підсумок конференції делегати здебільшого сходилися на думці, що варто збільшувати інвестиції в аграрну галузь та готувати відповідних спеціалістів для роботи у високотехнологічному аграрному секторі у майбутньому.

Фотозвіт