8 квітня директор Аграрної біржі Олександр Марюхніч прийняв участь у нараді щодо розвитку біржового ринку, яка була організована під егідою Міністерством аграрної політики та продовольства України заради координації розвитку національного біржового аграрного ринку та його вдосконалення. До наради долучилися Міністерство аграрної політики та продовольства України, представники громадських організацій – об’єднань бірж,  експерти та провідні науковці. Під час засідання, учасники ради обговорювали питання подальшого розвитку національного товарного біржового ринку та шукали нові шляхи його активізації.

Представником Міністерства аграрної політики та продовольства виступив директор департаменту економічного розвитку аграрного ринку – Віталій Саблук. Під час своєї промови він звернув увагу присутніх на той факт, що аграрний сектор національної економіки став справжньою опорою для всієї української економіки.

«Важливість аграрного сектору сьогодні важко переоцінити. Однак, сьогодні залишається багато проблем в його функціонуванні. Наприклад, Україна є впливовим гравцем на світовому ринку зернових та олії, однак ціни формуються не під час торгів в Україні, а на розвинених біржах світу. На думку міністерства, така ситуація є кричущою та вимагає від нас дієвих рішень по зміні такого порядку речей. Ціноутворення на українські товари має відбуватися в Україні. Це чітка позиція Міністерства», – заявив Віталій Саблук.

Після виступу директора департаменту, слово було надано директору Аграрної біржі Олександру Марюхнічу. Під час свого виступу він розповів про ті зрушення на аграрному біржовому ринку, які змогла зробити Аграрна біржа, охарактеризував поточну ситуацію на аграрному ринку та наголосив, що є певна частка аграрних компаній, що вже сьогодні постійно проводять торги, використовуючи для цього торговий майданчик Аграрної біржі.

«Компанії, що укладають контракти на торговому майданчику Аграрної біржі розширюють коло своїх контрагентів. Це підвищує рівень конкуренції на ринку, що дозволяє сформувати дійсно ринкові ціни. Для нас це найкращий результат нашої роботи. Аграрна біржа з моменту свого заснування працює над розвитком біржових відносин на аграрному ринку. Всі наші ініціативи та намагання направлені на розвиток та підвищення прозорості функціонування національного аграрного ринку. Спеціалістами Аграрної біржі проводиться безкоштовне навчання щодо торгівлі на аграрному біржовому ринку, ми створили декілька унікальних проектів, що не мають аналогів в Україні, наприклад інтерактивна карта елеваторів, логістичний калькулятор чи науково-аналітичний журнал «Моніторинг біржового ринку». До речі, журнал засновано спільно з НУБіП України – передового ВНЗ з підготовки кадрів для АПК. Однак, всі наші ідеї буде важко реалізувати без державної підтримки розвитку прозорого аграрного ринку», – сказав Олександр Марюхніч.