Українські сільгоспвиробники матимуть збитки 2 мільярди гривень від пересіву третини площ озимих культур. Про це сьогодні повідомив журналістам директор Департаменту економічного розвитку і аграрного ринку Міністерства аграрної політики та продовольства Сергій Кваша, передає кореспондент УНН.

За його словами, за попередніми прогнозами, аграрії втратять близько 2 млрд грн від поганого стану озимих культур.

“Збитки виробників пов’язані з тим, що необхідно буде знову витрати ресурси на посів, недоотримати врожай, який міг би бути отриманий від озимих. Але така кліматична ситуація не тільки в Україні, вона охопила й багато інших кран”, – зазначив С.Кваша.

Чиновник додав, що сьогодні йде мова про пересів озимих на площі близько 2 млн га, це близько третини всіх посівних площ України.

Як повідомляв УНН, за прогнозами експертів, несприятливі погодні умови, рівень сходження посівів свідчить про те, що врожай озимих зернових буде наступного року меншим, ніж у 2011 році.

Генеральний директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Володимир Лапа зазначив: “Якщо говорити про цей рік, то озимих зернових було отримано понад 25 млн тонн, а наступного року вже сьогодні можна сказати, що буде десь на 10 млн тонн менше“.

Джерело:  УНН